• Ana Sayfa
 • >
 • Blog
 • >
 • Trend & Eğlence
 • >
 • İnsanlar Tavuk Yemeyi Neden Bu K..
 • İnsanlar Tavuk Yemeyi Neden Bu Kadar Çok Seviyor?
 • İnsanlar Tavuk Yemeyi Neden Bu Kadar Çok Seviyor?
 • İnsanlar Tavuk Yemeyi Neden Bu Kadar Çok Seviyor?

 • 2 Dakika Okuma Süresi
 • İnsanlar Tavuk Yemeyi Neden Bu Kadar Çok Seviyor?

  Kadın-erkek, büyük-küçük demeden hepimiz tavuk kokusu duyduğumuzda büyük bir iştahla kaynağını arıyoruz. Peki, sence tavuk yemeyi neden bu kadar çok seviyoruz? 

  Tavuk pek çoğumuzun favorisi. Bazen atıştırmalık bazense ana yemek olarak tükettiğimiz tavuk, çoğumuzun sık sık yediği ve nice ânımıza tat katan bir gıda. Üstelik bir de protein deposu! Yeri geliyor dizi gecelerine lezzet katıyor, yeri geliyor dost meclisleri onsuz olmuyor. Hele bir de Popeyes®’ın fark yaratan menüleriyle tavuk lezzeti damağımızda çok güzel anılar bırakıyor! Peki, tavuğu neden bu kadar çok seviyor ve tercih ediyoruz? Bunun ardındaki sebep sence ne olabilir? 

  Dikkat, şu an tok hissetsen de bu yazıyı okurken miden kazınabilir! O zaman hemen bir öneri olarak, ilk ağız sulandıran bilgimizi peşinen verelim:

  Acılı kanat ve tavukburger lezzeti Maxi Tavukburger Menü®'de birleşiyor! Hemen siparişini vermeye ne dersin?

  Doğadan Sofraya: Tavuğun Evcilleştirilmesi

  Doğadan Sofraya

  Konunun en temelinden, yani tavuğun insan hayatına ilk giriş yaptığı dönemlerden başlayalım. En başlarda tavukların tam 10 bin yıl önce kadar yenmek adına yetiştirildiğine inanılıyorsa da bu tez, yayımlanan yeni raporun verdiği bilgilerden ötürü çürüdü. Yeni araştırmalara göre Milattan Önce (M.Ö.) 1500’e dek insanlığın tavuklarla herhangi bir yakın temas kurmadığı söyleniyor.

  Konunun uzmanlarının yaptığı detaylı araştırmaya göre, 89 ülkenin 600’den fazla bölgesinde bulunan tavuk kalıntıları tekrar değerlendirildiğinde evcilleştirilmiş ilk tavuklara ait kemiklerin Tayland’da olduğu keşfedildi. Bu kemiklerin, Neolitik Ban Non Wat dönemine dayanan ve M.Ö. 1650 ve M.Ö. 1250 yılları arasını kapsayan döneme ait olduğu tespit edildi. Araştırmanın bir diğer önemli bulgusu ise evcil tavukların önce Asya kıtasına, devamında Etrüsk ve Fenike deniz tüccarları vasıtasıyla Akdeniz’e taşındığı yönünde. Okurken canın mı çekti?

  Burgerinden kanadına, kanadından nuggetına tam bir ziyafet menüsü olan Maxi Doyuran Menü® bir tık uzağında!

  Tavuk Yemeyi Neden Bu Kadar Çok Seviyoruz?

  Tavuk Yemeyi Neden Bu Kadar Çok Seviyoruz?

  Tavuğu bu kadar çok sevmemiz için oldukça geçerli sayısız sebep sıralamak mümkün. Yapılan uzman tespitlerine göre, tavuk eti pazardaki hem en uygun fiyatlı hem de en sağlıklı olan alternatiflerden biri. Yani anlayacağın, tavuğu seçmemizin ardındaki kilit faktör yalnızca enfes lezzeti ve Popeyes® gibi dev markaların sunduğu nitelikli menüler değil. 

  Bir diğer tercih faktörü ise pratiklik! Kolayca tüketilmeye uygun oluşları sayesinde tavuk ürünleri öğünlerde sıklıkla tercih ediliyor. Popeyes® gibi güvenilir markalar sayesinde dilediğimiz leziz tavuk ürününü en kısa sürede afiyetle yiyebiliyoruz. Hızlanan dünyada pratiklik ve zamanın en önemli faktörlerden olduğunu düşündüğümüzde oldukça doğal bir gerekçe, sence de öyle değil mi? Katılıyorsan hemen bir diğer önerimizi de sunalım:

  Bir lezzet seçkisi olan Maxi Ekonomix Menü® hem doyurucu hem ekonomik!

  Popeyes® ile Herkes Doyuyor!

  Popeyes® ile Herkes Doyuyor!

  Popeyes®, en lezzetli tavuk ürünlerinin dünyadaki başlıca temsilcilerinden biri. O zaman bir soru daha: Bu kadar çok tavuksever neden Popeyes®’ı tercih ediyor? Hemen söyleyelim, çünkü Popeyes® menüleri çok önemli üç temel özelliğe sahip! Bunlardan ilki, ödün vermediği lezzet kalitesi. Bu sayede hangi tavuk menüsünü tercih ettiğin bir farklılık yaratmaksızın, daima aynı kaliteye ve yüksek lezzet standartlarına erişebilmen mümkün. 

  İkinci temel faktör ise kesinlikle fiyatlar! Öyle ki yüksek kaliteyi ve çok çeşitli tavuk menülerini uygun fiyattan satışa sunmak her markanın harcı olmasa gerek! Popeyes® bu bakımdan yalnızca lezzetiyle değil, uygun fiyatlarıyla da tüketici dostu olduğunu kanıtlıyor. Üçüncü önemli fark ise doyuruculuk! İşte tüm bunlar sayesinde Popeyes®, en çok doyduğumuz ve mutlu ayrıldığımız tavuk markalarından biri! E, o zaman ne duruyorsun? En çok doyuran marka Popeyes® ile en leziz tavuk menülerini hemen sipariş ver! 

  Sen de "ille tavuk olsun" diyenlerdensen Golden Maxi Menü'ye bayılacaksın!

   

  Paylaş

  İlginizi çekebilecek içerikler

  Pizzanın Yanına Ne Gider?
  timer
  5 dk

  Menüler

  Pizzanın Yanına Ne Gider?

  Pizza yemeye karar verdin ancak yanında ne yiyeceğini mi düşünüyorsun? Pizza yanında ne yenir diye düşünmeye son! En güzel pizza eşlikçil...

  Devamı

  Ranch Sos Nasıl Yapılır, Neyle Yenir?
  timer
  3 dk

  Tarifler

  Ranch Sos Nasıl Yapılır, Neyle Yeni...

  Elinde doğru bir tarif varsa evde lezzetli bir ranch sos yapmak çok kolay! Senin için hazırladığımız ranch sos tarifi içeriğimiz rehberin...

  Devamı

  Tıkla Gelsin®'den Kalabalık Gruplara Özel Teklifler
  timer
  4 dk

  Menüler

  Tıkla Gelsin®'den Kalabalık Gruplar...

  Sevgi de, yemek de paylaştıkça güzel! Tıkla Gelsin® kalabalık gruplara özel teklifleriyle hem sizi hem de sevdiklerinizi doyurmaya geliyo...

  Devamı

  Ailecek İzlenecek En İyi 10 Film
  timer
  6 dk

  Trend & Eğlence

  Ailecek İzlenecek En İyi 10 Film

  Ailecek film izleme aktivitelerinde tercih edilebilecek en iyi aile filmlerini Burger King® keyfiyle birleştirdik bir liste oluşturduk! F...

  Devamı

  Tıkla Gelsin Subway Dosyası
  timer
  3 dk

  Menüler

  Tıkla Gelsin Subway Dosyası

  Dünyaya sandviçi sevdiren Subway®'i mercek altına alıyoruz! Sen de favori sandviçlerini üreten firma hakkında meraklıysan yazımıza davetl...

  Devamı