Daha önce de mutlaka, lezzetli bir hamburger veya iştah kabartan bir pizza sahnesi görüp mutfağın yolunu tutmuş ya da hızlıca bir sipariş vermişsindir. Peki, acıktıran sahneleriyle akıllara kazınan bazı filmlere göz atmaya ne dersin?

Film keyfinin en büyük eşlikçileri, elbette birbirinden lezzetli fast food yemekler! Öyle ki günün heyecanla beklediğin tek anı, televizyonun ya da bilgisayarın başında sevdiğin lezzetlerin tadını çıkarırken film izlemek olabilir. Hatta bu uğurda bazı arkadaşlarınla buluşmayı bile ertelemiş olma ihtimalin yüksek! Peki, sen de yemek yerken izlenecek filmleri şöyle iştah kabartan sahnelere sahip olanlardan mı seçiyorsun? Öyleyse efsanevi yemek sahneleri ile film kültüründe benzersiz bir yere sahip olan bu filmleri keyifle izleyeceksin! 

Pembe Panter (2006) - Hamburger Sahnesi

Fransız polis müfettişi Jacques Clouseau etrafında ilerleyen Pembe Panter serisi, birbirinden komik sahneleri ile komedi film tutkunlarının favorileri arasında yer alıyor. Pembe Panter’i pek çok kişinin yıllardır değişmeyen favorisi haline getiren sahnelerden biri de hamburger sahnesi!

Rahatlıkla söylenebilir ki, hamburger istemek hiç bu kadar zor olmamıştı! Çünkü filmde “I would like to buy a hamburger (Hamburger almak istiyorum)” cümlesi, Steve Martin tarafından asla doğru tekrarlanamıyor. Bu sahneyi izlediğinde kahkahalara boğulabilir ve tabii ki hemen lezzetli bir hamburger yemek isteyebilirsin!

Burger King'in imzası Double Whopper ile sen de hamburgere yeniden aşık olacaksın!

Saturday Night Fever (1977) - Pizza Sahnesi

Sadece yemek konulu filmlerde değil, farklı türlerdeki pek çok filmde de iştah açıcı bir pizza sahnesine rastlamış olabilirsin! Eğer o an sen de film keyfine pizzayla eşlik ediyorsan şanslı sayılırsın. Aksi takdirde filmi durdurup telefonundan hızlı bir sipariş vermen gerekebilir. Bilirsin, pizzanın bir anda akla düşmek gibi bir huyu vardır!

Vizyona girdiği günden bu yana pek çok kişinin favorisi olan Saturday Night Fever filmi de bir pizza sahnesiyle başlıyor. Kahramanımız Tony Manero, yani John Travolta, bir pizzacıdan iki dilim pizza alıyor. İki dilimi üst üste koymasıyla pizza yerken kendinden geçenlere eşsiz bir yeme stili sunan Tony Manero, daha ilk dakikadan iştahları kabartıyor. Bu arada, filmde John Travolta’ya pizza sunan kişinin kendisinin kız kardeşi olduğunu biliyor muydun? 

Canın pizza çekmişken Sbarro®'dan bir Orta Boy Pepperoni sipariş etmeye ne dersin?

Pulp Fiction (1994) - 5 Dolarlık Milkshake

Tüm zamanların en iyi filmleri arasında yedinci sırada yer alan Pulp Fiction, her yönüyle efsaneler arasına yazılmış durumda! Öyle ki filmde Vincent Vega ile sahte bir randevu için buluşan Mia Wallace’ın içtiği 5 dolarlık milkshake sahnesi bile bugün hala film tutkunlarının hafızasında. Bunda filmle ilgili poster ve görsel çalışmaların çoğunlukla Mia’nın milkshake içtiği sahneden yapılmasının da büyük bir payı var!

Filmde hem Mia hem de Vincent 5 dolarlık vanilyalı milkshake’i çok lezzetli buluyor. Üstelik o anda Jack Rabbit Slim's isimli restorandalar. Jack Rabbit Slim’s restoranı ise içecek ve yiyecek keyfinin dansla harmanlandığı eşsiz bir mekan!

Biz seni oraya götüremeyiz ama sana Burger King®'den bir Vanilyalı Milkshake getirebiliriz!

Little Miss Sunshine (2006) - Çıtır Tavuk Sahnesi

Çıtır tavuğu görmeyi geç, aklına düştüğünde bile canı çekenlerden misin? Öyleyse Little Miss Sunshine filmindeki çıtır tavuk sahnesi ile kendini hızlıca bir sipariş verirken bulabilirsin! Üstelik hem tek başına hem de filmdeki gibi ailenle veya arkadaşlarınla çıtır tavuklu eşsiz bir akşam yemeği planlayabilirsin.

Popeyes®'ın 2 Kişilik Kanat Kova Menüsü ile benzer bir akşam yemeği mümkün!

Iron Man (2008) - Cheeseburger Sahnesi

Ekranda iştahla yenilen bir cheeseburger gördüğünde senin de aklın başından gidiyor mu? Eğer Iron Man izlediysen, bunu “dahi milyoner” Tony Stark’ın cheeseburger yediği sahnede de yaşamış olabilirsin. Cebinden çıkardığı cheeseburger ile fast food’un pratiklik avantajını somut bir şekilde kanıtlayan Tony Stark, bu sahnede izleyenlerin iştahını kabartmayı başarıyor.

Tony Stark'ın bayılacağı Amerikan hamburgeri Big King® bir tık uzağında!

Film keyfini birbirinden leziz fast food menüleri ile tamamlamak istersen, hemen Tıkla Gelsin®’den sipariş oluşturabilirsin. Yemeğini dakikalar içinde teslim alarak film keyfine ara vermeden devam edebilirsin!


Tıkla Gelsin